Rozwód bez orzekania o winie

Fachowo i sprawnie pomożemy załatwić każdą sprawę.

6

Adwokatów i Radców

1458

Zadowolonych klientów

15

Lat doświadczenia

Rozwód nie zawsze musi być wojną małżonków o dzieci, zgromadzony majątek, o niespełnione oczekiwania i nieudane wspólne życie. Sprawy rozwodowe nie muszą być koszmarem. Bywa, że małżonkowie dochodzą do wniosku, że popełnili błąd zawierając związek małżeński ale nie żywią z tego tytułu do siebie urazy ani żalu. Chcą się rozstać kulturalnie i uczciwie podzielić majątek.  Choć każdy z nich będzie mieszkał i żył osobno, dalej w porozumieniu będą wychowywać wspólne dzieci dbając o ich rozwój i edukację.

W takiej sytuacji pozew rozwodowy bez orzekania o winie jest idealnym zakończeniem związku małżeńskiego.

Jak uzyskać rozwód bez orzekania o winie?

Aby uzyskać rozwód bez orzekania o winie należ tak sformować pozew aby nie obciążyć w nim wyłącznie lub w dużym stopniu drugiego małżonka za jego rozkład. Konstruując pozew przyczyny lub ewentualne winy muszą być przedstawione w sposób wyważony. Argumentując rozkład pożycia nie należy przerzucać winy na drugiego małżonka. A obiektywnie starać się wykazać, że strony nie dobrały się charakterami, potrzebami seksualnymi, sposobem spędzania życia na gruncie prywatnym i towarzyskim co w konsekwencji uniemożliwiło nawiązanie trwałych podstaw na dalsze harmonijne  życie.

W pozwie rozwodowym bez orzekania o winie należy wskazać, że faktyczne więzy uczuciowe, fizyczne i ekonomiczne przestały istnieć. Uczucie między małżonkami wygasło, brak jest pożycia fizycznego, każdy z małżonków prowadzi własne wydatki i nie konsultuje ich z drugim małżonkiem. Faktycznie wszelkie więzy  zostały zerwane i w ocenie małżonków jest to stan trwały, zupełny i nieodwracalny. W przypadku posiadania małoletnich dzieci, małżonkowie muszą przekonać Sąd, że ich nieudany związek i orzeczenie rozwodu nie wpłynie negatywnie na dalszy prawidłowy rozwój i edukacje dzieci. Sąd bardzo wnikliwie będzie brał pod uwagę przyszłe dobro dzieci.

Należy  pamiętać, że nawet gdy nastąpi zupełny i trwały rozkład pożycia małżonków rozwód może nie być orzeczony jeżeli w jego wyniku miałoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Dowiedz się więcej: Rozwód

Dlaczego my?

Nasza Kancelaria Prawna oferuje fachową pomoc we wszystkich sprawach cywilnych, cywilno-rodzinnych oraz karnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Prawnik obsługa prawna

Kancelaria Prawna
Zofia Krakowian-Witkowska
i Wsp. Sp. k., Warszawa

Dane kontaktowe:
tel. (22) 822 17 32
tel./fax (22) 822 17 59
tel. kom.: 501 505 996
kancelaria@kancelariamistewicz.pl

Pomożemy Państwu w sposób fachowy i dyskretny.