Z jednej strony podjęcie decyzji o rozwodzie nie należy do najprostszych, a z drugiej – sformalizowanie sprawy bywa dość skomplikowane. Niektóre mogą ciągnąć się latami, a każda sprawa może kosztować wiele stresu i nerwów. Warto jednak pamiętać, że nie jest to reguła – wszystko zależy od samych małżonków. Są małżeństwa, które chcą jak najszybciej się rozstać – w pokojowej atmosferze, z pełną kulturą i z poszanowaniem własnych decyzji i odmiennych perspektywy. Nie warto się obawiać, że za każdym razem trzeba spędzić w sądzie mnóstwo godzin. Jest szansa na rozwód na pierwszej rozprawie. Jakie trzeba spełnić warunki?

 

Jakie są przesłanki rozwodu?

Aby móc uzyskać rozwód, sąd musi dojść do przekonania, że małżeństwo przestało funkcjonować, gdyż całkowicie ustała jakakolwiek więź psychiczna, fizyczna i gospodarcza. Sąd musi również orzec, że nie ma żadnych szans na zmianę i naprawę tego stanu rzeczy. Co ważne, sąd musi również potwierdzić, że nie ma żadnych przesłanek negatywnych ku temu, by formalnie zakończyć małżeństwo poprzez wydanie wyroku.

Powodzenie rozwodu zależy zatem od zgodności małżonków, którzy muszą być zgodnie co do tego, by definitywnie się rozstać. Należy porozumieć się w pewnych kwestiach formalnych, zwłaszcza w przypadku posiadania małoletnich dzieci. Aby sprawa zakończyła się na pierwszej rozprawie, sprawa powinna mieć charakter bezsporny.

Zawsze jest szansa na szybki rozwód. Aby uzyskać go na pierwszej rozprawie, małżonkowie muszą zaniechać ustalania, kto ponosi winę za rozpad i ustanie więzi. Należy wcześniej omówić i ustalić jednoznaczne warunki. Warto osiągnąć porozumienie w sprawach dotyczących małoletnich dzieci. Jeżeli mają Państwo wątpliwości dotyczące sformułowania wniosku, warto zasięgnąć pomocy doświadczonych prawników w naszej kancelarii w Warszawie.

Przejdź do: Rozwód

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kancelaria prawna Warszawa - Kontakt

Kancelaria Prawna
Zofia Krakowian-Witkowska
i Wsp. Sp. k., Warszawa

Dane kontaktowe:
tel. (22) 822 17 32
tel./fax (22) 822 17 59
tel. kom.: 501 505 996
kancelaria@kancelariamistewicz.pl

Pomożemy Państwu w sposób fachowy i dyskretny.

Rozwód

Na pierwszej rozprawie sądowej.

Fachowo i sprawnie pomożemy załatwić każdą sprawę.

6

Adwokatów i Radców

1458

Zadowolonych klientów

15

Lat doświadczenia