Wsparcie doświadczonego adwokata od prawa pracy w egzekwowaniu prawa to usługa skierowana nie tylko do zatrudniających przedsiębiorców, ale i samych pracowników. Wielopoziomowe i długotrwałe konflikty i spory wymagają interwencji profesjonalnych specjalistów w niektórych nieporozumieniach najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie pomocy prawnika od prawa pracy. Czasem skuteczne okażą się negocjacje, czasem słusznym posunięciem będzie wejście na drogę sądową.

Oferujemy pomoc w zakresie:

 • regulacji wymiaru czasu pracy,
 • zawierania i rozwiązywania umów o pracę,
 • urlopów pracowniczych,
 • wynagrodzenia za pracę w każdej formie zatrudnienia,
 • stosowania nagród i kar,
 • regulaminów pracy,
 • regulaminów wynagradzania,
 • doradztwo w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej,
 • doradztwo w zakresie prowadzenia akt osobowych,
 • doradztwo w zakresie wypowiadania umów o pracę,
 • oraz innych tematów związanych z prawem pracy, w tym obsługi prawnej powstałych konfliktów (sporządzanie pozwów lub odpowiedzi na nie i reprezentacja przed Sądem).

 

Radcowie prawni i adwokaci związani z Kancelarią w swej praktyce zawodowej prowadzili obsługę prawną firm zajmujących się różnymi dziedzinami obrotu. Mamy duże doświadczenie w prawie pracy i zagadnieniach związanych z problemami występującymi w relacjach pracodawca- pracownik. Dotyczy to zarówno obsługi organizacyjnej, jak i opracowywania wszelkiego rodzaju projektów, zarządzeń i regulaminów obowiązujących w firmach. Prowadzimy obsługę prawną procesów sądowych.

 

Umowy o świadczenie pracy

Pracodawca i pracownik w większości mogą dowolnie regulować wzajemne stosunki pracy poprzez wybór jednej z form zatrudnienia. Oprócz najbardziej popularnej stałej umowy o pracę zawartej na podstawie stosunku pracy, strony mogą skorzystać z innych form zatrudnienia, opartych na przepisach kodeksu cywilnego np. na podstawie umowy zlecenie lub umowę o dzieło. Każda z tych form zatrudnienia wywołuje inne skutki prawne i nakłada różne uprawnienia i obowiązki na pracownika i pracodawcę.

Należy pamiętać, że ani umowa zlecenie, ani umowa o dzieło nie są umowami o pracę w rozumieniu kodeksu pracy i nie dotyczą ich przepisy kodeksu pracy. W ich przypadku nie mówimy ani o zatrudnianiu, ani o pracodawcy, pracowniku czy stosunku pracy. Należy podkreślić, że umów tych nie możemy stosować w każdej sytuacji, aby nie narazić się na zarzut, iż wbrew obowiązkowi ustawowemu zastąpiliśmy umowę o pracę innym rodzajem umowy cywilno-prawnej. W sytuacjach spornych warto zasięgnąć porady u adwokata od prawa pracy w Warszawie.

Dlaczego my?

Mamy doświadczenie i zadowolonych klientów. Nasza kancelaria adwokacka oferuje fachowa pomoc prawną w rozsądnej cenie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kancelaria prawna Warszawa - Kontakt

Kancelaria Prawna
Zofia Krakowian-Witkowska
i Wsp. Sp. k., Warszawa

Dane kontaktowe:
tel. (22) 822 17 32
tel. kom.: 501 505 996
kancelaria@kancelariamistewicz.pl

Pomożemy Państwu w sposób fachowy i dyskretny.

Sprawy pracownicze

Fachowo i sprawnie pomożemy załatwić każdą sprawę pracowniczą.

6

Adwokatów i Radców

1458

Zadowolonych klientów

15

Lat doświadczenia