Nasza Kancelaria ma wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom, które rozważają upadłość konsumencką. Oferujemy sprawną i kompleksową obsługę zarówno w zakresie doradztwa, jak i postępowania przed sądem. Jeżeli jesteś osobą, która z różnych przyczyn popadła w kłopoty finansowe i znalazła się w sytuacji, w której jej aktualne możliwości finansowe nie pozwalają na spłacenie zadłużenia, to warto pomyśleć o rozwiązaniu przewidzianym przez prawo i rozpocząć procedurę upadłości konsumenckiej.

 

Jaki jest cel upadłości konsumenckiej?

Celem upadłości konsumenckiej jest uregulowanie sytuacji finansowej osoby i rozsądne uwolnienie jej od dotychczasowych zobowiązań. W ramach postępowania Sąd może przykładowo rozłożyć zadłużenie na raty lub nawet częściowo je umorzyć, dlatego bardzo istotne jest prawidłowe przygotowanie wniosku do Sądu i późniejsze poprowadzenie postępowania.

Zakres naszych usług obejmuje analizę sytuacji Klienta, doradztwo w zakresie najodpowiedniejszego środka, który może być zastosowany (nie zawsze musi być to upadłość konsumencka), przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką wraz z załącznikami oraz reprezentowanie przed Sądem w trakcie postępowania upadłościowego. Dodatkowo możemy służyć pomocą w kontaktach z syndykiem oraz wierzycielami w trakcie postępowania upadłościowego.

 

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Jeżeli chcą Państwo ogłosić upadłość konsumencką, w pierwszej kolejności należy wnieść wniosek o ogłoszenie upadłości do sądu. Wniosek jest zawsze składany przez dłużnika, natomiast o ogłoszeniu orzeka sąd gospodarczy (rejonowy). Sąd rozpocznie szczegółowe badanie przesłanek upadłościowych, do których należą: posiadanie statusu konsumenta, czy niewypłacalność dłużnika.

W trakcie postępowania upadłościowego majątek dłużnika zaczyna tworzyć masę upadłości, a poszczególne aktywa podlegają sprzedaży poprzez licytację, natomiast uzyskane środki są przeznaczone na spłatę wierzycieli. Warto jednak pamiętać, że od tej zasady istnieją wyjątki. Niektóre składniki majątku nie ulegają upłynnieniu, dlatego po ogłoszeniu upadłości mogą mieć Państwo szansę na nowy start – z godnego poziomu. Po zakończonym spłacaniu wierzycieli sąd ma możliwość oddłużenia – pozostałe zobowiązania zostają usunięte.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kancelaria prawna Warszawa - Kontakt

Kancelaria Prawna
Zofia Krakowian-Witkowska
i Wsp. Sp. k., Warszawa

Dane kontaktowe:
tel. (22) 822 17 32
tel. kom.: 501 505 996
kancelaria@kancelariamistewicz.pl

Pomożemy Państwu w sposób fachowy i dyskretny.

Upadłość konsumencka

Fachowo i sprawnie pomożemy załatwić każdą sprawę związaną z upadłością konsumencką.

6

Adwokatów i Radców

1458

Zadowolonych klientów

15

Lat doświadczenia