Kłopoty rodzinne to zawsze problem dla każdej ze stron sporu. Bardzo często spór jest tak silny, a różnice zdań tak duże, że niezbędny jest adwokat rodzinny. Adwokat rodzinny może być wsparciem w takich sprawach jak rozwód, alimenty, spadek czy podział majątku.

Adwokat rozwód

Rozwód nie musi trwać latami, być wojną dwojga ludzi z rodziną i dziećmi w tle. Często zdarzają się rozwody za porozumieniem stron wówczas uzyskujemy rozwód w ramach jednej rozprawy sądowej. Podstawą do uzyskania takiego rozwodu na pierwszej rozprawie jest dobrze przygotowany pozew rozwodowy.  To właśnie jest rolą adwokata rodzinnego, który dzięki swojemu doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do każdej z sytuacji przygotuje odpowiedni pozew.

Adwokat podział majątku

Rozwód jednak nie zawsze jest szybki i prosty. Częstym powodem sporów jest podział majątku. W tego typu sytuacjach, które są często bardzo złożone i skomplikowane wręcz niezbędne jest wsparcie adwokata rodzinnego. Tym bardziej, że podział majątku wcale nie musi wiązać się z rozwodem, a może być spowodowany czynnikami ekonomicznymi  i emocjonalnymi jakie zaistniały w trakcie trwania małżeństwa np. trwonienie majątku, nałogi, upadłość konsumencka, zdrada itp.

Adwokat alimenty

Jeszcze bardziej rozwód staje się skomplikowany, jeżeli małżeństwo posiada dzieci i dodatkowo przedmiotem sporu jest roszczenie o zasądzanie alimentów. Adwokat rodzinny w przypadku takiego rozwodu pomoże przygotować  dobry i skuteczny pozew o alimenty, przedstawi listę niezbędnych dokumentów takich jak dane osobowe stron, dane dziecka lub dzieci, stopień pokrewieństwa, akt ślubu i akt urodzenia dziecka.  Na uzyskanie alimentów i ich wysokość ma wpływ bardzo wiele czynników, które adwokat rodzinny wyjaśni i przybliży w zależności od danej konkretnej sytuacji. Istotne są na przykład: wysokość zarobków, stan zdrowia dzieci i potrzeba opieki medycznej, kwalifikacje zawodowe rodziców, ew. brak możliwości podjęcia pracy i wiele innych. W przypadku alimentów bardzo duże znaczenie ma uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie.

Adwokat rodzinny kontakt

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w takich sprawach jak rozwód, podział majątku, alimenty czy spadku, skontaktuj się z naszą Kancelarią. Gwarantujemy fachowe i indywidualne podejście do każdej sprawy oraz dyskrecję.

Przejdź do: Sprawy cywilno-rodzinne

Dlaczego my?

Nasza Kancelaria Prawna oferuje fachową pomoc we wszystkich sprawach cywilnych, cywilno-rodzinnych oraz karnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kancelaria prawna Warszawa - Kontakt

Adwokat rodzinny Waszawa
Kancelaria Prawna
Zofia Krakowian-Witkowska i Wsp. Sp. k.

Dane kontaktowe:
tel. (22) 822 17 32
tel./fax (22) 822 17 59
tel. kom.: 501 505 996
kancelaria@kancelariamistewicz.pl

Pomożemy Państwu w sposób fachowy i dyskretny.

Adwokat rodzinny

Zarząd majątkiem dziecka, uznanie dziecka, zaprzeczenie ojcostwa, władza rodzicielska oraz alimenty załatwią Państwo w naszej Kancelarii Prawnej.

Adwokat rodzinny fachowo i sprawnie pomoże załatwić każdą sprawę rodzinną.

6

Adwokatów i Radców

1458

Zadowolonych klientów

15

Lat doświadczenia